TalTechi ja Silberauto koostöö jätkumine

Posted on Posted in blog

14. november oli tähtis päev Iseauto tulevikule, Tallinna Tehnikaülikoolile, Silberauto Eestile kui ka kogu tiimile. Sel päeval allkirjastasid ülikooli rektor Jaak Aaviksoo ning Silberauto Eesti juhatuse esimees Väino Kaldoja projekti jätkamise lepingu, mis annab aluse Iseauto jätkuvaks arenguks ning uue Iseauto2 loomiseks. Uue auto eeldatavaks valmimiseks on 2019 aasta suveks.

Pildid: Martin Paalits

Instrutec 2018

Posted on Posted in blog
Iseautot oli võimalus näha ka 24ndat aastat korraldataval tööstusmessil Instrutecil 2018, mis toimus 7.-9. november Eesti Näituste ja Messikeskuses.
Praegusel ajal on võimalik Iseautot näha paljudel erinevatel messidel –   27.novemberil  Soomes, Aalto pop-up ülikooli üritusel ning 30.november-2.detsember Robotexil.

Keskkond ja Energia 2018

Posted on Posted in blog
19.-21. oktoober toimus Riias Keskkond ja Energia 2018 mess, kuhu kutsuti ka esindama Iseautot. Huvilisi tuli kohale üle Läti erinevatest kohtadest ja erinevas vanuses ning kes lausa spetsiaalselt meie Iseautot vaatama.
Lisaks saime ülevaate Lätis arendavate elektri ja isejuhtivate autode arengust.

ISEAUTO tegi oma ametliku esimese autonoomse sõidu VIP külalistega

Posted on Posted in blog

20. septembril läbisime edukalt oma esimese ametliku autonoomse sõidu.

Sõit toimus ülikooli linnakus, sõidutades kohale TalTechi Visioonikonverentsi kaks peaesinejat.

Meie esimene ametlik reisija oli TalTechi rektor Jaak Aaviksoo ja Euroopa Investeerimis panga asepresident, varasem Soome peaminister, Alexander Stubb. Eesti hea sõbra Hr Stubbi jaoks oli see esmane autonoomne sõidukogemus, rektori jaoks aga teine , kes oli päev varem teinud testsõidu.

Teekonna jooksul peatuti eelneval nädalal avatud amfiteatri juures, mida rektor tutvustas Alexander Stubbile. Seejärel sõidutati reisijad ülikooli peahoone juurde, kus nad suundusid avama TalTechi Visioonikonverentsi.

Suured tänud meie suurepärasele tiimile, edaspidi jätkame uue arenduse etappiga.

Täispikkuses video sõidust:

Lühem promo video:

Detailset arendus käiku saab lugeda siit.

Lisaks – https://www.researchgate.net/profile/Raivo_Sell

Täname Silberautot ja TalTechi au doktoranti Väino Kaldojat, meie projekti tööstuspartnerit.

Isesõitva auto esitlus Paide Arvamusfestivalil

Posted on Posted in blog

Aasta tagasi alguse saanud Eesti esimese isejuhtiva auto arendusprojekt jõudis avalikkuse ette 10.augustil Paide Arvamusfestivalil.
Festivalil arutati projekti senist arengut ning millised oleks järgmised etapid, nii prototüübi edasiarenduse kui ka TTÜ nutika linnaruumi loomise juures.
Rohkem lugemist, intervjuusid projektis osalejatega ning mitmeid videolugusid leiad meedia rubriigist.

TTÜ LIVE “Viieraudne” räägib ISEAUTO teemal

Posted on Posted in blog

TTÜ live: ViieraudneJuba täna on TTÜ LIVE “Viieraudne” üheks teemaks ISEAUTO projekt.

Otseülekanne “Viieraudne” vallutab Kivi Paber Käärid!

Päevakajalised ja tulevikkuvaatavad intervjuud TTÜ viie teaduskonna tipptegijatega! Küsimustega ründab ja armu ei anna alati raudne — ANDRES MÄHAR.

Millest saates räägime?
— küberturvalisus
— TTÜ isesõitev auto Iseauto — kuhu sõidame?
life hack’id tudengile. Kuidas miinusest plussi tulla ehk kuidas stuudiumi jooksul mitte pankrotti minna, aga ikkagi tudengielu nautida?
— kuidas TTÜ tudengid merel käivad ja mis nendega seal juhtub?
— TTÜ kosmosesse ehk TTÜ100 satelliit!

Üllatused, muusikalised vahepalad ansamblilt L’epic ja meelelahutuslikud etteasted TTÜ tantsutüdrukutelt kogu õhtu vältel!
Ole kohal, et oma esmaspäeva õhtu meeldejäävaks muuta!
Sissepääs: TASUTA
Otseülekande algus: 19:30

Saates osalevad tarkvaraarenduse meeskonna liikmed.