Londoni City linnapea & meie uus Iseauto

Posted Posted in blog

27.ndal mail külastas meid Peter Estlin, kes on London City linnapea ning tema saatjad. Meil oli aus sõidutada TalTechi rektorit Jaak Aaviksood ning linnapead meie autonoomse sõidukiga campuses ning tutvustada Targa linna plaane.

Sealhulgas oli ka tähtis päev meie meeskonnale. Visiidi käigus esitlesime me avalikkusele esimest korda oma uut valminud sõidukit, mille osalisteks said TalTechi rektor ning Londoni City linnapea.

EU CAD2019

Posted Posted in blog
Sel nädalal oli meil võimalus esitleda esmakordselt meie mini versiooni AV sõidukist ISEAUTO EU CAD 2019 üritusel Brüsselis(EU Connected Automated Driving). Esimese päeva lõpetuseks korraldati networking üritus Autoworldi muuseumis, kus sai näha meie maketti ISEAUTOst Taltechi boksis. Meil oli suurepärane võimalus tutvustada oma projekti ja tulevikuvaateid Euroopa Komisjonile ja paljudele teistele.

FABULOS

Posted Posted in blog

17. detsembril avalikustati pressiteade, kus kuulutati välja Fabulose hanke esimesse faasi pääsenud konsortsiumid. Hankes osales ka Iseauto kuuludes neljast Eesti partnerist koosnevasse Mobile Civitatemi liitu: Modern Mobility OÜ, Tallinna Tehnikaülikool, Silberuto AS ja Ecofleet OÜ ning mille viies liige on Taani ettevõte Autonomous Mobility A/S.

Pressiteadet saab lugeda siit.

Robotex 2018

Posted Posted in blog

Robotex on iga aastane robootika võistlus, kus tuleb kohale võistlejaid üle maailma. Tehnikaülikool on selle raames igal aastal üritusel näidanud oma tehnoloogilisi saavutusi, milleks tänavusel aastal oli ka Iseauto. Robotex 2018 toimus 30. november kuni 2. detsember Eesti Näituste ja Messi keskuses ning kus külastajate arv oli kümnetes tuhandetes.

TalTechi ja Silberauto koostöö jätkumine

Posted Posted in blog

14. november oli tähtis päev Iseauto tulevikule, Tallinna Tehnikaülikoolile, Silberauto Eestile kui ka kogu tiimile. Sel päeval allkirjastasid ülikooli rektor Jaak Aaviksoo ning Silberauto Eesti juhatuse esimees Väino Kaldoja projekti jätkamise lepingu, mis annab aluse Iseauto jätkuvaks arenguks ning uue Iseauto2 loomiseks. Uue auto eeldatavaks valmimiseks on 2019 aasta suveks.

Pildid: Martin Paalits

Instrutec 2018

Posted Posted in blog
Iseautot oli võimalus näha ka 24ndat aastat korraldataval tööstusmessil Instrutecil 2018, mis toimus 7.-9. november Eesti Näituste ja Messikeskuses.
Praegusel ajal on võimalik Iseautot näha paljudel erinevatel messidel –   27.novemberil  Soomes, Aalto pop-up ülikooli üritusel ning 30.november-2.detsember Robotexil.

Keskkond ja Energia 2018

Posted Posted in blog
19.-21. oktoober toimus Riias Keskkond ja Energia 2018 mess, kuhu kutsuti ka esindama Iseautot. Huvilisi tuli kohale üle Läti erinevatest kohtadest ja erinevas vanuses ning kes lausa spetsiaalselt meie Iseautot vaatama.
Lisaks saime ülevaate Lätis arendavate elektri ja isejuhtivate autode arengust.

ISEAUTO tegi oma ametliku esimese autonoomse sõidu VIP külalistega

Posted Posted in blog

20. septembril läbisime edukalt oma esimese ametliku autonoomse sõidu.

Sõit toimus ülikooli linnakus, sõidutades kohale TalTechi Visioonikonverentsi kaks peaesinejat.

Meie esimene ametlik reisija oli TalTechi rektor Jaak Aaviksoo ja Euroopa Investeerimis panga asepresident, varasem Soome peaminister, Alexander Stubb. Eesti hea sõbra Hr Stubbi jaoks oli see esmane autonoomne sõidukogemus, rektori jaoks aga teine , kes oli päev varem teinud testsõidu.

Teekonna jooksul peatuti eelneval nädalal avatud amfiteatri juures, mida rektor tutvustas Alexander Stubbile. Seejärel sõidutati reisijad ülikooli peahoone juurde, kus nad suundusid avama TalTechi Visioonikonverentsi.

Suured tänud meie suurepärasele tiimile, edaspidi jätkame uue arenduse etappiga.

Täispikkuses video sõidust:

Lühem promo video:

Detailset arendus käiku saab lugeda siit.

Lisaks – https://www.researchgate.net/profile/Raivo_Sell

Täname Silberautot ja TalTechi au doktoranti Väino Kaldojat, meie projekti tööstuspartnerit.