ISEAUTO tegi oma ametliku esimese autonoomse sõidu VIP külalistega

Posted on Posted in blog

20. septembril läbisime edukalt oma esimese ametliku autonoomse sõidu.

Sõit toimus ülikooli linnakus, sõidutades kohale TalTechi Visioonikonverentsi kaks peaesinejat.

Meie esimene ametlik reisija oli TalTechi rektor Jaak Aaviksoo ja Euroopa Investeerimis panga asepresident, varasem Soome peaminister, Alexander Stubb. Eesti hea sõbra Hr Stubbi jaoks oli see esmane autonoomne sõidukogemus, rektori jaoks aga teine , kes oli päev varem teinud testsõidu.

Teekonna jooksul peatuti eelneval nädalal avatud amfiteatri juures, mida rektor tutvustas Alexander Stubbile. Seejärel sõidutati reisijad ülikooli peahoone juurde, kus nad suundusid avama TalTechi Visioonikonverentsi.

Suured tänud meie suurepärasele tiimile, edaspidi jätkame uue arenduse etappiga.

 

Täispikkuses video sõidust:

 

Lühem promo video:

 

Detailset arendus käiku saab lugeda siit.

Lisaks – https://www.researchgate.net/profile/Raivo_Sell

Täname Silberautot ja TalTechi au doktoranti Väino Kaldojat, meie projekti tööstuspartnerit.

 

Isesõitva auto esitlus Paide Arvamusfestivalil

Posted on Posted in blog

Aasta tagasi alguse saanud Eesti esimese isejuhtiva auto arendusprojekt jõudis avalikkuse ette 10.augustil Paide Arvamusfestivalil.
Festivalil arutati projekti senist arengut ning millised oleks järgmised etapid, nii prototüübi edasiarenduse kui ka TTÜ nutika linnaruumi loomise juures.
Rohkem lugemist, intervjuusid projektis osalejatega ning mitmeid videolugusid leiad meedia rubriigist.

 

TTÜ LIVE “Viieraudne” räägib ISEAUTO teemal

Posted on Posted in blog

TTÜ live: ViieraudneJuba täna on TTÜ LIVE “Viieraudne” üheks teemaks ISEAUTO projekt.

Otseülekanne “Viieraudne” vallutab Kivi Paber Käärid!

Päevakajalised ja tulevikkuvaatavad intervjuud TTÜ viie teaduskonna tipptegijatega! Küsimustega ründab ja armu ei anna alati raudne — ANDRES MÄHAR.

Millest saates räägime?
— küberturvalisus
— TTÜ isesõitev auto Iseauto — kuhu sõidame?
life hack’id tudengile. Kuidas miinusest plussi tulla ehk kuidas stuudiumi jooksul mitte pankrotti minna, aga ikkagi tudengielu nautida?
— kuidas TTÜ tudengid merel käivad ja mis nendega seal juhtub?
— TTÜ kosmosesse ehk TTÜ100 satelliit!

Üllatused, muusikalised vahepalad ansamblilt L’epic ja meelelahutuslikud etteasted TTÜ tantsutüdrukutelt kogu õhtu vältel!
Ole kohal, et oma esmaspäeva õhtu meeldejäävaks muuta!
Sissepääs: TASUTA
Otseülekande algus: 19:30

 

Saates osalevad tarkvaraarenduse meeskonna liikmed.

Tarkvarameeskond tutvustas iseauto objektituvastuse ning objektide asukoha määramise lahendust

Posted on Posted in blog

North Star AI konverentsi messialal tutvustasid Iseauto tarkvarameeskonna liikmed Madis Krinal, Artur Vainola ja Mihkel Väli iseauto objektituvastuse ning objektide asukoha määramise lahendust. Demonstratsioonis oli kasutusel VLP-16 lidar objektide kauguste hindamiseks ning sügavatel neuronvõrkudel videopildist reaalajas inimesi tutvustav lahendus. Videost tuvastatud inimesed projitseeriti lidari mõõtmistele vastavalt kolmedimensioonilisse ruumi ja tähistati reaalajas ümbritsevate kastidega.

Kontrollerite tarkvara arendus

Posted on Posted in blog

Kontrollerite riistvara ja tarkvara arendusega tegelev meeskond on Iseauto projektis kaasas olnud juba projekti algusest peale. Algselt 2-3 liikmeline meeskond on hetkel kasvanud 7-liikmeliseks. Meie peamiseks ülesandeks on madala taseme kontrollerite tarkvara arendus, kus tuleb üle võtta auto kõik peamised auto juhtsignaalid, vajadusel neid kohendades või siis täiesti uuesti välja arendadas. Sealjuures peame tagama, et auto juhtimine toimuks sujuvalt ja ohutult. Sellega seoses tegeleb osa meie meeskonnast näiteks auto kinemaatika simulatsioonikeskkonna väljatöötamisega, mis aitab auto juhtalgoritme efektiivsemalt välja töötada. Kuna auto juhttarkvara peab olema töökindel igas olukorras, siis eraldi inimene tegeleb spetsiaalselt tarkvara testimisega, et juba eos tuvastada võimalikud veaolukorrad. Samamoodi oleme vahelüliks tarkvara ja elektroonika meeskonnale kuna tarkvara poolt saadetud käskudele peab auto võimalikult lühikese ajaga reageerima.

Välikatsetused algasid

Posted on Posted in blog

Jaanuari lõpus algasid meie projekti regulaarsed välikatsetused. Esimesed välikatsetused viiakse läbi robotsõiduki platvormil UKU. UKU on juba 10 aastat tagasi tudengite poolt kursuseprojektide käigus ehitatud robot, mida on kasutatud erinevates praktilistes robootika õppeainetes. Nüüd on UKU kohandatud testplatvormiks ISEAUTO projektile ja võimaldab arendajatel saada väärtuslikku tagasisidet algoritmide toimimisest juba reaalselt selles keskkonnas, kus Iseauto lõpuks sõitma hakkab.

Lisaks on meil nüüd veebruaris hea võimalus kasutada ära lühikest talve ja saada väärtusliku testandmeid isejuhtivate sõidukite toimimisest talvetingimustes ja lumes.

Vaata lühikest videot siit